27 stycznia 2020. imieniny: Angela, Jan, Przybysław
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Urząd Gminy
Sobienie-Jeziory
tel. +48 25 685-80-90
gminasj@gminasj.pl
Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>

Wójt odpowiada na pytania

imie: Anna Brzezinska data: 2015-02-27 10:07:03
pytanie:
Szanowny Panie Wojcie Mam pytanie odnosnie drogi gminnej nr.48 obreb Warszawice,czy droga zostanie w koncu wysypana jakims tluczniem i wyrównana,samochodem osobowym nie idzie juz przejechac nie mowiac o rowerze czy dzieciach skracajacych sobie droge do szkoly,dla przypomnienia rozmawialismy o tej drodze na jesieni zeszlego roku, wiadomo szla zima ale mamy juz prawie marzec i straszne rozstopy. Pozdr.miszkaniec Warszawic

odpowiedź:
Wszelkie prace naprawcze na drogach gminnych oraz znajdujących się w zarządzie Gminy jak co roku zaczynają się na przełomie kwietnia i maja po wcześniejszym wyłonieniu wykonawcy w drodze przetargu.
imie: Katarzyna Pawłowska data: 2014-11-25 14:59:06
pytanie:
Dzień Dobry,
Panie Wójcie czy dla Gminy Sobienie-Jeziory jest w przygotowaniu nowy plan zagospodarowania przestrzennego?
Uprzejmie proszę o informację.

odpowiedź:
Nie. Rada Gminy nie podjęła żadnej uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Dnia 28 czerwca 2012 r. Rada Gminy w Sobieniach Jeziorach podjęła uchwałę Nr XV/85/12 w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Sobienie-Jeziory, przyjętego Uchwałą Nr IV/15/02 Rady Gminy Sobienie Jeziory z dnia 30 grudnia 2002 r. zmienionego Uchwałą Nr XXII/94/05 Rady Gminy w Sobieniach Jeziorach z dnia 30 marca 2005 r. w części obejmującej fragmenty wsi Sobienie Biskupie, Sobienie Szlacheckie, Sobienie Kiełczewskie Drugie. Granicami obszaru objętego zmianą studium są: od północy – linia PKP, od wschodu – granica obrębu Warszówka i Warszawice, od południa - Kanał Warszawicki do mostu, dalej po drodze gminnej i granicy obrębu Warszawice, od zachodu – droga wojewódzka nr 801.
Prace związane z uchwaleniem tego dokumentu są w toku. Ostatnią podjętą czynnością jest wystąpienie o opinie dotyczące rozwiązań przyjętych w projekcie studium do organów wymienionych w art. 11 pkt 6 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 647 z późn. zm.)
imie: Tomasz Zbierski data: 2014-11-22 18:54:33
pytanie:
Uprzejmie proszę o publiczne ustosunkowanie się do poniższego materiału. Macie szkoły - trzeba wychowywać .... tak jak to robią po sąsiedzku http://garwolin.org/archiwa/2986 !!!, macie policję... czy tak trudno wyłapać znanych wszystkim pijaków i chuliganów...?

http://www.sztetl.org.pl/pl/article/sobienie-jeziory/19,aktualnosci/44940,21-11-2014-libacje-na-cmentarzu-zydowskim-trwaja-w-najlepsze/

Tomasz Zbierski, dyrektor VI LO w Gdańsku.

odpowiedź:
Odnosząc się do Pana wypowiedzi informuję, że kilka razy w roku uczniowie naszych szkół oraz harcerze sprzątają teren cmentarza żydowskiego traktując to jako swój obowiązek i nie szukając przy tym medialnego rozgłosu. Teren, na którym znajduje się cmentarz stanowi własność Gminy Wyznaniowej Żydowskiej, na której - zgodnie z prawem - spoczywają obowiązki utrzymania nieruchomości w należytym stanie. Niemniej jednak teren po raz kolejny został posprzątany przez pracownika Urzędu Gminy a do Policji zostało wystosowane pismo z prośbą o częste patrolowanie okolic cmentarza żydowskiego, szczególnie w godzinach popołudniowych i nocnych.
imie: Piotr Y. Bakula data: 2014-11-22 18:49:55
pytanie:
Dlaczego cmentarz żydowski jest tak tragicznie zaniedbany?

odpowiedź:
Proszę o skierowanie tego pytania do właściciela terenu, którym jest Gmina Wyznaniowa Żydowska ul. Twarda 6, 00-950 Warszawa.
imie: Wożnica Rafał data: 2014-11-05 19:42:02
pytanie:
Dzień dobry,

Przejeżdżając rowerem przez Sobienie Jeziory i przez Wilgę mało co nie połamałem sobie obręczy na około 1.5 km odcinku.

Pytanie: Czy mieszkańcy gminy specjalnie optują za zniszczoną drogą płytową aby zatrzymać intruzów z zewnątrz i polepszyć sobie komfort akustyczny czy ewentualnie by chcieli położyć na drogę równy asfalt tylko nie ma na to środków bo są ważniejsze priorytety w powiecie?

odpowiedź:
Zarówno mieszkańcy jak i Gmina Sobienie-Jeziory od wielu lat czynią starania mające na celu doprowadzenie do modernizacji drogi wojewódzkiej nr 801. Przedmiotowa droga znajduje się w zarządzie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który od 10 lat nie może się uporać z dokumentacją niezbędną do wykonania modernizacji drogi tłumacząc ciągłym brakiem środków w budżecie.
imie: Bartek M data: 2014-11-02 10:09:00
pytanie:
Panie wójcie oddał pan boisko wieolofunkcyjne ktore znajduje sie kolo boiska gminnego szkola z niego korzysta ma klucze a dlaczego nie jest otwarte po godzinach lekcyjnych, ja np. juz wiely razy chciałem pograc z kolegami i sie zawiedlismy...

odpowiedź:
Boisko wielofunkcyjne zostanie udostępnione mieszkańcom po zatwierdzeniu regulaminu korzystania z boiska przez Radę Gminy
imie: Urszula Wlodarczyk data: 2014-10-29 21:12:00
pytanie:
Panie Wojcie
Nawiązując do Pana odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie mam pytanie czy droga prowadząca z Dziecinowa do stacji PKP Warszówka tez jest utrzymywana w stanie przejezdności? Zaznaczam,ze jest to droga gminna.
Pozdrawiam,Urszula Wlodarczyk

odpowiedź:
Przedmiotowa droga nie jest drogą gminną, stanowi własność Skarbu Państwa. Pragnę zauważyć, że nieruchomość położona przy stacji PKP Warszówka obsługę komunikacyjną posiada z drogi gminnej nr 200717W
imie: Urszula Wlodarczyk data: 2014-07-15 00:37:51
pytanie:
Witam Pana
Droga prowadzaca z Warszawic do dawnej stacji PKP Warszowka znajduje sie w oplakanym stanie doly i dolki.W odpowiedziach do piszacych odpowiada Pan ze co roku gminne drogi sa uzupelniane zuzlem co nie jest prawda.W tamtym roku nic takiego nie mialo miejsca.Pytanie kiedy nastapi zasypanie tychze dolow? kiedy Pan zechce cos zrobic w tej sprawie, ulatwic dojazd do posesji?
Tak jak wszyscy inni mieszkancy gminy placimy podatki i to calkiem niemale.
Pozdrawiam serdecznie,Urszula Wlodarczyk

odpowiedź:
Przedmiotowa droga, jak również inne pozostające w zarządzie Gminy Sobienie-Jeziory, jest stale monitorowana i utrzymywana w stanie przejezdności.
imie: katarzyna data: 2014-06-04 22:20:11
pytanie:
Szanowny Panie Wójcie
W dniu 04 czerwca 2014r. został wysypany tłuczeń na drogę gminną zostało to wykonane nie zgodnie ze sztuką budowlaną i z SIWZ.
Pozostały doły na wysokości kończącego się asfaltu przy ul. Lipowej już nie da się tamtędy jeździć. Na wysokości działki Nr 6/3 i 3/2 droga w ogóle nie została utwardzona. Czyżbyśmy jako właściciele i użytkownicy nie płacili podatku od nieruchomości i ponieśliśmy karę. A teraz całkiem poważnie informuję Pana, że tylko wysypano tłuczeń natomiast nie utwardzono, tak jak zostało to zawarte w SIWZ. W związku z powyższym wzywam Pana do nadzoru wykonania zawartej umowy. Jednocześnie nadmieniam, że droga ta została tak samo wykonana jak w ubiegłym roku bez utwardzenia. W tym roku jednak wykonałam dokumentację fotograficzną. Bardzo proszę o odpowiedź.
z poważaniem
Katarzyna Bieńkoodpowiedź:
Naprawa drogi w miejscowości Śniadków Górny (przedłużenie ulicy Lipowej) została wykonana zgodnie z wymaganiami określonymi w dokumentacji przetargowej. Zamówienie obejmowało zakup, transport kruszywa i żużlu bezpośrednio na wskazany przez Zamawiającego odcinek drogi gminnej, wyładunek oraz jego wyrównanie równiarką lub podobną maszyną. Zamówienie nie obejmowało zagęszczania kruszywa.
imie: Marcin data: 2014-01-30 15:02:29
pytanie:
Witam
Mam pytanie odnośnie punktu odbioru odpadów, czy działa, czy ewentualnie będzie działał? Dotychczasowe akcje zbiórki odpadów (wielkogabarytowe, sprzęt elektroniczny itp) nie sa zbyt wygodnym rozwiązaniem, odbywaja się raz na kwartał w tygodniu w godz od 7 do 15, co oznacza że jeśli sie pracuje, to trzeba specjalnie wziąć urlop żeby pozbyc się śmieci. Jesli punkt odbioru nie może funkcjonować, to może warto byłoby zbiórki urządzić w soboty lub w jeśli w tygodniu to chociaż do 18.
Pozdrawiam
Marcin

odpowiedź:
Na stronie internetowej zamieszczony został harmonogram odbioru odpadów. Odpady będą przyjmowane raz w miesiącu od godz. 7.00 do 15.00.
1 do 10 z 162
poprzednie | następne
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Jakie działania są najistotniejsze w rozwoju gminy w najbliższych latach?
rozwój infrastruktury tech.
rozwój sektora usług i turystyki
łatwy dostęp do edukacji
rozwój przedsiębiorczości
rozwój nowych tech.informacyjnyc
zobacz wyniki

<<   Styczeń   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

MAPA SERWISU
STATYSTYKA